Każda firma musi się rozliczać z prowadzony przez siebie działań. Jednoosobowe podmioty gospodarcze, których przychód w ciągu roku nie przekroczył 2 000 000 euro, mogą korzystać z uproszczonych systemów. Jednak dla tych, posiadających większe zyski wymagana jest tak zwana pełna księgowość, czyli skrupulatny, rzetelny i dosyć skomplikowany system. Obowiązuje on również spółki m.in. z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne, komandytowe, a także komandytowo-akcyjne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy przedsiębiorca będzie chciał prowadzić tego typu działania, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do biura rachunkowego takiego, jak nasze.

Pełna księgowość – oferta prowadzonych działań

Naszą specjalnością jest dokładna kontrola i rzetelna analiza przedsiębiorstwa, dzięki czemu poprawia się widoczność wszystkich wykonanych operacji dokonanych przez przedsiębiorstwo. Dzięki pełnej księgowości zarówno podmioty rządowe, jak i udziałowcy mają możliwość lepszego przyjrzenia się aktualnej sytuacji finansowej firmy. W ramach naszych usług oferujemy prowadzenie: dziennika, inwentarza, zestawienia obrotów oraz księgi głównej i pomocniczej.

Oprócz tego biuro rachunkowe zajmuje się sporządzaniem sprawozdań statystycznych na potrzeby Głównego Urzędu Statystycznego oraz reprezentowaniem firmy w Urzędzie Skarbowym, ZUS-ie lub innych organach. Oczywiście w ramach świadczonych usług nasi specjaliści podejmą się wypełniania deklaracji podatkowych i dostarczenia ich do danej instytucji.

Przejrzystość działań firmy to nowe możliwości

Oferujemy rzetelne i skrupulatne rozliczanie wszystkich przelewów czy działań magazynowych. Zwrócimy także szczególną uwagę na dokumenty kupna i sprzedaży. To wszystko pozwoli na sporządzenie zestawienia wszystkich zysków i strat, co jest niezmiernie istotne w momencie, kiedy zastanawiamy się nad podjęciem kolejnego zobowiązania finansowego. Rzetelne prowadzenie pełnej księgowości wskaże dokładną sytuację przedsiębiorstwa, co pozwoli zaplanować dalszą strategię działania, wyznaczy nowe perspektywy i możliwości, do których firma może dążyć.

Dlatego nie czekaj i zgłoś się do naszego biura rachunkowego z okolic Wieliczki już dziś, by uzyskać pomoc w prowadzeniu całej dokumentacji!